ברז כיבוי אש

צרו קשר

  ברז כיבוי אש – עשה ואל תעשה

  הייתם שולחים מנתח לחדר הניתוח בלי אזמל? או חייל לקרב בלי נשק? מה עם מורה לכיתה בלי הכלים ללמד את הילדים שלכם? בהחלט לא.

  אם כבאי מגיע אל זירת האירוע ואין לו גישה אל ברז כיבוי אש (הידרנט – בלועזית), התוצאות עלולות להיות מסכנו חיים עבור הכבאי ועבור האנשים שהוא מנסה להציל.

  ברזי כיבוי אש הם הברז החיוני אל המים הכל כך נחוצים לכבאי כדי לכבות את השרפה. הברזים מפוזרים בערים על מנת לספק גישה מהירה למים בעת הצורך. ברז כיבוי אש מחזיק אלפי גלונים של מים הזורמים מתחת לאדמה. כאשר הוא פתוח, ברז הכיבוי מסוגל לספק 500 עד 3,500 גלונים של מים כל דקה! אך אם הברז אינו תחת שליטה, הוא עלול לגרום נזק רב לרכוש.

  לפניכם כמה "עשה" ו"אל תעשה" עם ברז כיבוי אש:

  ברז כיבוי אש – עשה

  • הניחו להם – השימוש בברז כיבוי אש חייב להיעשות אך ורק ע"י אנשי מקצוע מוסמכים, כך שבמקרה הצורך יש להתקשר אל מכבי האש והם כבר ידאגו לעשות בברז שימוש נכון.
  • שמרו על סביבה נקיה ופנויה – הרחיקו מהברזים צמחיה העלולה לכסות את הברז. צריכים להיות לפחות כמה מטרים של אזור פנוי מסביב לכל ברז כיבוי. אם ברז הכיבוי ממוקם על המדרכה מול הבית שלכם, מומלץ לדאוג לו בעצמכם, כדי שבמידת הצורך תדעו כי יש לכם מול הבית ברז כיבוי אש מתפקד.
  • דווחו על נזק לעירייה – אם אתם מזהים פעילות לא חוקית (ילדים שמנסים להפעיל את הברז), דליפות, נזק וכו', צרו קשר עם המוקד העירוני שלכם ובקשו כי יגיע בעל מקצוע לטפל במצב.

  ברז כיבוי אש – אל תעשה

  • אל תחנו מול ברז כיבוי אש – תמיד יש לשמור מרחק של מספר מטרים מכל צדדיו של ברז הכיבוי, על מנת לאפשר גישה קלה. עיכוב הגישה אל ברז הכיבוי משמעותו עיכוב המפגש בין המים לאש.
  • אל תתעסקו או תחבלו בהם – ברזי כיבוי הם למצבי חירום בלבד. אל תנסו לפתוח את הברז, להשחית אותו או לשחק איתו.
  • אל תכסו אותם בצמחים – אל תשתלו צמחים, שיחים או פרחים בסביבת ברז כיבוי האש במטרה להסתיר אותו, הוא חייב להיות בולט על מנת שיהיה ניתן לאתר אותו בקלות ובמהירות במצב חירום.

  אם יש לכם שאלות נוספות בנושא ברזים ומערכות כיבוי אש או בנושא תחזוקת והתקנת מערכות מים באופן כללי, נשמח אם תצרו אתנו קשר באתר או באמצעות מספר הטלפון 04-6921441

  השירות ניתן בכל רחבי הארץ. לייעוץ חינם חייגו – 04-6921441


  "טיפה מעל כולם"

  כל הזכויות שמורות לחברת ר.צ. כיבוי אש בע"מ
  ר.צ. כיבוי אש
  04-6921441
  office@ratz-s.co.il
  ר.צ. כיבוי אש
  רץ כיבוי אש פייסבוק רץ כיבוי אש גוגל פלוס רץ כיבוי אש יוטיוב
  ר.צ. כיבוי אש