תכנון, התקנה ושירות למערכות ספרינקלרים וכיבוי אש אוטומטיות

צרו קשר

       

  מתכננים ומתקינים בטוח עם ר.צ. כיבוי אש בע"מ

  ר.צ. כיבוי אש  בע"מ הינה אחד החברות המוכרות והמובילות בתחום כיבוי אש – תכנון, התקנה ותחזוקה.

  חברתנו מתמחה בתכנון וביצוע של מערכות כיבוי אש, לרבות מערכות ספרינקלרים רטובות ויבשות, מערכות הצפה, מערכות כיבוי אש בקצף, מסכי מים, תותחי מים/קצף, חדרי משאבות, מאגרי מים, עמדות כיבוי אש, הידרנטים ועוד…

  התקנת מערכות ספרינקלרים:

  מערכת ספרינקלרים – היא המערכת הטובה ביותר שקיימת היום לצורך כיבוי שריפות בשטח בנוי בכלל ובמבנים רחבי ידיים בפרט. למעשה, מבני ציבור ומבנים עסקיים נדרשים כיום לבצע התקנת מערכת ספרינקלרים כחלק מתהליך הרישוי של הפעילות במבנה. יחד עם זאת, עצם ההתקנה של המערכת אינה מונעת אש ואינה מגינה מפני אש. מה שמגן מפני האש בשעת חירום הוא התפקוד המלא והתקין של המערכת וזה כבר תלוי מאוד ברמה המקצועית בה הותקנה המערכת ולא פחות מכך, גם בתחזוקת המערכת באופן שוטף.

  התקנת ספרינקלרים – הייתכן מקום לספק ביעילותה?

  ובכן, כאשר אתם מזמינים שירות התקנת מערכות ספרינקלרים, אתם יוצאים מתוך הנחה שמי שמציע את השירות גם יודע לבצע אותו, ובמרבית המקרים אתם גם צודקים. כל הנושא של בטיחות אש הוא נושא מאוד מפוקח בישראל ומצוי באחריותה של רשות הכיבוי וההצלה. כחלק מתהליך הרישוי של מבנים, בוחנת הרשות את האישורים של הגורם המתקין, שגם הוא חייב להיות מוכר על ידי הרשות כגורם שמוסמך בביצוע התקנה של מערכות כיבוי אש ספרינקלרים. יחד עם זאת, כמו בכל תחום וכל ענף כלכלי, גם בתחום זה יש מקצועי ויש מקצועי, אלא שבתחום הספציפי של בטיחות אש, כשההתקנה מבוצעת בצורה לא מקצועית דיה, יכולות להיות לכך השלכות חריפות. מהסיבה הזאת, לא כדאי להסתפק בעצם העובדה שהגורם המתקין הוא גורם מורשה, וחשוב לוודא שמדובר גם בגורם מקצועי, בעל ניסיון ובעל מוניטין בתחום.

  מה יכול להשתבש בתהליך של התקנת ספרינקלרים?

  מערכות ספרינקלרים הן מערכות פשוטות למדי מבחינה מבנית, אבל מורכבות מבחינה תפעולית. המערכת דורשת לחץ מים גבוה מאוד על מנת לספק את זרם המים הנדרש בכל מתזי המערכת בו זמנית. לשם כך נדרש שלב מקדים של תכנון מערכות ספרינקלרים, בו נבחן זרם המים בברז המוצא ועל פי הצורך גם נשקלת התקנה של ברז כיבוי ייעודי בלחץ מים גבוה. ההתקנה עצמה חייבת להתבצע כמובן על סמך תכנון שמעניק כיסוי מלא של המערכת לכל חלקי המבנה ותוך הקפדה על כל הכללים הטכניים שמיועדים להבטיח את התפקוד המלא של כל חלקי המערכת בזמן אמת.

  בנוסף לכך, בתהליך התקנת מערכת ספרינקלרים מבוצע גם החיבור של המערכת למערכת גילוי האש, אם קיימת. התקנה מקצועית מיועדת להבטיח גילוי מהיר של האש והפעלה אוטומטית של מערכת הספרינקלרים תוך גיוס מלא של כל לחץ המים הנדרש למערכת. ליקויים פשוטים כמו איטום לקוי, התקנה לקויה של מתז או מתז לקוי, יכולים להשבית החל מנקודת כיבוי אחת במבנה וכלה באגפים שלמים בו. זאת בנוסף לעוד שלל ליקויים שיכולים להיווצר בהתקנה לא מקצועית של מערכות כיבוי אש ספרינקלרים, הן בתוך המערכת עצמה והן בנקודות הממשק שלה עם מערכות חיצוניות כמו מערכת המים המרכזית, מערכת גילוי האש, מערכת האזעקה של כוחות ההצלה וכדומה. מכיוון שמערכת הספרינקלרים שלכם תימדד בסופו של דבר ברגע אחד של אמת, חשוב מאוד שהכל יתבצע סביבה בצורה מדויקת וחשוב לבצע בדיקות תקופתיות שיאשררו את תקינותה באופן רציף.

       

  מטרת המערכת ספרינקלרים היא למנוע התפשטות שריפה ולכבות אותה על ידי התזת מים. אספקת המים עבור מערכות כיבוי אש יכולה להיות ישירות מרשת מים העירונית או ממאגר מים פרטי שמסוגל לספק את הכמות המים הנדרשת.

  היתרון המרכזי של מערכת ספרינקלרים הוא בכך שזוהי מערכת אוטומטית הפועלת ללא מגע יד אדם.

  עובדי חברת ר.צ. כיבוי אש בע"מ מוסמכים ע"י מכון התקנים הישראלי.

  סוגי מערכות כיבוי אש:

  • מערכת ספרינקלרים אוטומטית – רטובה, WET PIPE SYSTEM.  מערבת הכוללת מתזים אוטומטיים המחוברים לצנרת המלאה במים תמיד. מים יפרצו מכל מתז שייפתח על ידי החום של השריפה. במערכת זו כל אחד מן הספרינקלרים משמש כגלאי וככבאי.

  • מערכת ספרינקלרים אוטומטית – הצפה, DELUGE SYSTEM.  במערכת זו הנחיריים משמשים להזרמת המים, אך הגילוי וההפעלה מבוצעים באמצעות מערכת אחד. מערכת מתזים פתוחים המותקנים בצנרת ריקה ממים ומחוברת דרך מגוף מיוחד למערכת אספקת המים. פתיחת מגוף על ידי מערכת גילוי אש המוצבת באותו אזור בו מוצבים מתזים. בפתיחת מגוף מים פורצים דרך כל המתזים המותקנים בצנרת.

  • מערכת ספרינקלרים אוטומטית – יבשה, DRY PIPE SYSTEM.  במערכת זו הספרינקלר משמש כגלאי וככבאי, אך הצנרת מלאה באוויר דחוס או חנקן תחת לחץ במקום המים. פתיחת מתזים על ידי החום משחררת לחץ אוויר ומאפשר ללחץ המים ממערכת האספקה לפתוח מגוף מיוחד "מגוף מערכת יבשה". מים יפרצו מכל מתז שייפתח על ידי החום של השריפה.

  • מערכת ספרינקלרים אוטומטית – הפעלה מוקדמת, PREACTION SYSTEM.  מערכת זו דומה למערכת יבשה, אך בנוסף לגילוי ע"י הספרינקלר נדרש גילוי נוסף ממערכת גילוי אש. מתזים מותקנים בצנרת מלאה אוויר תחת לחץ המחוברת דרך מגוף מיוחד למערכת אספקת המים. פתיחת מגוף על ידי מערכת גילוי אש המוצבת באותו אזור בו מותקנים מתזים. מים יפרצו מכל מתז שייפתח על ידי החום של השריפה.

  תקנים שונים עבור תכנון, התקנה ושירות:

  • ספרינקלרים (התקנה) לפי ת"י 1596 ולפי דרישות NFPA-13
  • ספרינקלרים (תחזוקה) לפי ת"י 1928
  • גלגלונים לפי ת"י 2206
  • מטפים לפי ת"י 129
  • הידרנטים לפי ת"י 448
  • זרנוקים לפי ת"י 365
  • משאבות ומאגרים 20 NFPA
  • מערכת כיבוי אש בקצף 30/11 NFPA

  חברת ר.צ. כיבוי אש בע"מ מספקת מעטפת שירות מלאה מקצה לקצה, בכל הקשור לעולם מערכות כיבוי אש ספרינקלרים, גילוי עשן ותברואה, עם התמחות מיוחדת בתחום מערכות ספרינקלרים. לחברה ניסיון רב שנים בביצוע משימות התקנת מערכות ספרינקלרים במבני ציבור, מבני מסחר, משרדים ותעשייה ובמבנים פרטיים. לחברה אישורים של מכון התקנים הישראלי ונחשבת לגורם מקצועי ומורשה גם למתן אישורים לחברות ביטוח ולרשות הכיבוי וההצלה. לקבלת פרטים נוספים על שירות התקנת מערכות ספרינקלרים של חברת ר.צ. כיבוי אש בע"מ ,צרו קשר עוד היום בטלפון 04-6921441

  השירות ניתן בכל רחבי הארץ. לייעוץ חינם חייגו – 04-6921441


  "טיפה מעל כולם"

  כל הזכויות שמורות לחברת ר.צ. כיבוי אש בע"מ
  ר.צ. כיבוי אש
  04-6921441
  office@ratz-s.co.il
  ר.צ. כיבוי אש
  רץ כיבוי אש פייסבוק רץ כיבוי אש גוגל פלוס רץ כיבוי אש יוטיוב
  ר.צ. כיבוי אש